Güncel Haberler

ADATA ve XPG, Akıllı Teknoloji ve Sürdürülebilirlik Çözümleriyle Computex 2024'te – TEKNOLOJİ

ADATA Technology Co., dünyanın lider bellek modülü ve flash bellek markasıdır. Ltd., “Bugünü Şekillendir, Yarını Kucakla” vizyonuyla girişimlerini kullanıcılarla birleştirmek için oyun markasıyla el ele verdi.

ADATA, Computex 2024'te “Yapay Zeka Bilişim”, “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” ve “Sürükleyici Gerçeklik” kategorilerindeki yenilikçi ürünlerini sunacak. Fuarda dünyanın ilk yapay zekalı oyun dizüstü bilgisayarı, XPG NIA taşınabilir oyun konsolu, kapsamlı soğutma çözümleri ve çok daha fazlası ziyaretçilerini bekliyor olacak. Aynı zamanda dünya çapındaki kullanıcılar, 4-12 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında ADATA'nın Computex çevrimiçi etkinliği ile yenilikçi ürünleri sanal ortamda deneyimleyebilecek.

“AI Computing” – Akıllı AI depolamada yeni bir çağ yaratıyoruz

“Yapay Zeka Hesaplama” bölümünde ADATA, ileri teknolojiyi dahili bir dil modeline dayalı gerçekçi görünümlü sanal karakter Mera ile birleştirir. Bu teknoloji, ADATA'nın akıllı iş istasyonlarını, hız aşırtmalı belleği, hafıza kartlarını, oyun dizüstü bilgisayarlarını ve yüksek performanslı yapay zeka bilgi işlem bileşenleri gerektiren endüstriyel çözümleri içeren yapay zeka yatırımlarını içerir.

XPG DEFENDER WS L akıllı yapay zeka iş istasyonu, üstün işleme yetenekleri ve devrim niteliğindeki gürültü azaltma özelliğiyle öne çıkıyor. Yapay zekanın geliştirilmesine odaklanan XPG XENIA 15G dizüstü bilgisayar, 24 TB SSD depolama ve 96 GB DRAM ile donatılarak kullanıcılara benzeri görülmemiş bir hız ve veri işleme kapasitesi sunuyor.

ADATA, Computex 2024'te yapay zeka modellerini daha hızlı ve sorunsuz hale getirmek için tasarlanan hız aşırtmalı DDR5 8000 R-DIMM belleği de tanıtacak. Ek olarak, en yeni nesil LPCAM2 bellek ürünleri, yapay zeka bilgi işlem ve karmaşık iş yüklerini desteklemek için ideal olan yüksek performanslı bellek çözümleri olarak öne çıkıyor. Bu ürünler JEDEC standartlarına uygundur ve en son teknolojilere ve tasarım mimarilerine sahiptir. LPDDR5/5X DRAM IC'leri kullanarak 7.500 MT/s hıza ulaşır ve 16GB, 32GB ve 64GB gibi çeşitli kapasitelerde sunulur.

Fuarda, AI mobil cihazların performansını önemli ölçüde artıran saniyede 800 MB okuma hızı ve 700 MB yazma hızına sahip SD7.1 Express microSD hafıza kartları ve saniyede 1.700 MB okuma hızına sahip SD8.0 Express hafıza kartları yer alacak. ve 1.200 MB yazma. kullanıcılarla bir toplantı yapılması da planlanıyor.

Profesyonel düzeyde depolama söz konusu olduğunda ADATA Industrial, yapay zeka destekli bilişime üç temel avantajla öncelik veriyor: “kesintisiz veri bağlantısı, artırılmış hız ve güçlendirilmiş güvenlik sistemleri.” Çeşitli BiCS5 3D(e)TLC depolama ürünleri, yüksek DWPD kurumsal sınıf SSD'ler ve ultra yüksek performanslı kurumsal sınıf NVMe Gen4/Gen5 SSD'ler, ADATA'nın araştırma ve geliştirmedeki güçlü avantajlarını göstermektedir. Endüstriyel sınıf bellek modülleri, yapay zekanın doğruluğunu ve veri aktarım verimliliğini artırmayı ve yapay zeka tabanlı bilgi işlemin gelişimini teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Sürdürülebilirlik ve Yenilik” – Soğutmada sektör lideri ADATA, yeşil ürün devrimini başlatıyor

ADATA, turbo hızlı depolamanın neden olduğu ısınma sorunlarına eksiksiz bir çözüm sunan DRAM ve SSD soğutma çözümlerini piyasaya sürerek sektöre liderlik etmeye devam ediyor. Bu çözümler arasında “ısı dağıtma kaplaması”, “sıvı soğutma”, “hava soğutma” ve “yenilikçi malzemelerin kullanımı” yer alıyor.

Computex 2024 sırasında ADATA standında görebileceğiniz XPG LANCER NEON RGB DDR5 RAM, %50'si geri dönüştürülmüş bir ısı emici olan PCB üzerinde ısı dağıtıcı kaplama teknolojisini kullanan piyasadaki ilk çevre dostu RGB bellek modülüdür. PCR malzemeleri. ve çevre dostu bir IMR (kalıpta transfer) süreci. Computex BC Ödülü jürisinin bu yılki favorisi Project NeonStorm PCIe Gen5 SSD, patentli çift aktif soğutma sistemiyle dikkat çekiyor. Çift katmanlı alüminyum alaşımlı hava kanalı, sıvı soğutma sistemi ve çift fanı bir araya getirerek SSD'nin soğutma verimliliğini %10 artırır. LEGEND 970 PRO PCIe Gen5 SSD, saniyede 14.000 MB'a kadar okuma ve saniyede 12.000 MB'a kadar yazma hızı sunar ve termal enerjiyi hızlı bir şekilde dışarı atmak için çift katmanlı ekstrüzyonlu alüminyum soğutucu ve yerleşik bir mikro fan kullanır. her iki uçta da ısı dağıtım performansını %20 artırır. Project NeoCool PCIe Gen4 SSD, yalnızca yeni grafen kompozit malzemeleri kullanan yenilikçi bir SSD ısı dağıtımı çözümü sunmakla kalmıyor, aynı zamanda görsel olarak da etkileyici.

ADATA, Computex 2024'te sürdürülebilirlik ve inovasyon konusundaki öncü yaklaşımlarıyla dikkat çekiyor. ADATA, çevre dostu ürünleriyle sektörde yeşil dönüşümün öncüsü olmayı hedefliyor. ADATA, %85'i geri dönüştürülmüş plastikten üretilen EC600 2,5 inç HDD/SSD ile emisyonları %74 oranında azaltarak çevre duyarlılığını destekler. Kasanın içindeki 2,5 inçlik sürücü, ürünün genel kullanım ömrünü uzatır. Ayrıca fuar boyunca ADATA standında %85 PCR plastik içeren ve karbon emisyonlarını %68 oranında azaltmayı hedefleyen yepyeni UC320 flash disk de sergilenecek.

Tüm bunlara ek olarak stantlar arasında hem standart hem de ters modelleri bulunan XPG INVADER HURRICANE MAG, LEVANTE II AIO ve VENTO 120 ARGB PWM'yi görebilirsiniz.

“Etkileyici gerçeklik”: geleceğin oyun çözümleri ve akıllı teknolojileri

XPG NIA, göz alıcı taşınabilir oyun konsolu XPG NIA aynı zamanda en iyi oyun deneyimini sunan göz izleme teknolojisine de öncülük etmeyi amaçlamaktadır.

XPG, INVADER X, INVADER X BTF, INVADER STUDIO'nun yeni üyelerini ve Xtreme Saga sürümünden özel FRONTLINE XL fare altlığını tanıtacak. Ek olarak XPG, DELTA Electronics ile işbirliği içinde tasarlanan üst düzey FUSION 1600W Titanium modeli ve XPG'nin ilk SFX Platinum güç kaynağı da dahil olmak üzere XPG'nin tüm ATX 3.0 ve ATX 3.1 uyumlu güç kaynakları portföyünü ziyaretçilere açacak.

USB-C arayüzünün bir arada kullanılması, mobil cihazın şarj edilmesinde, depolanmasında ve büyük dosyaların yedeklenmesinde devrim yaratıyor. ADATA, cihazlar arasında kusursuz bağlantı sağlayan yüksek hızlı USB4 SE920, SE880 ve dayanıklı SD810 Type-C harici SSD'leri sergileyecek. Ayrıca fuarda ADATA, cep telefonları için tasarlanan SC750 ve SC720 harici SSD'leri de piyasaya sürecek.

Computex Online “Sürdürülebilir Gelecek” Etkinliği: Favori ürünlerinizi derecelendirin ve ödüller kazanın

Computex Taipei'yi ziyaret edemeyenler, 4-14 Haziran tarihleri ​​arasında çevrimiçi sergi aracılığıyla yeni ADATA ürünlerini deneyimleyebilecek. Ziyaretçiler, “Sürdürülebilir Gelecek” çevrimiçi etkinliğinde ADATA'nın yenilikçi ürünlerini keşfetmenin yanı sıra, favori ürünlerine destek vererek SD810 Harici SSD, HC300 ECO Harici Sürücü ve Amazon Hediye Kartları gibi ödüller kazanma şansına sahip olabiliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu