Güncel Haberler

Android 15 Beta programına hiçbir akıllı telefon dahil değil – TEKNOLOJİ

Şirket, Android 15 Beta programı kapsamında akıllı telefonlarının yeni sürüme ilk ulaşmasını sağlıyor.

Londra merkezli şirket, Google ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Nothing Phone 2 ve Nothing Phone 2a modellerini Android 15 Beta programına dahil etti. Bu sayede kullanıcılar Android 15 ile gelen yeni özellikleri önceden deneyimleyebiliyor. Ayrıca akıllı telefonların yeni sürümle uyumlu çalışması için gerekli optimizasyonlar da analiz ediliyor.

Nothing Phone 2 ve Nothing Phone 2a, Android 15 Beta programının bir parçası olarak Glyph SDK arayüzünü, özel duvar kağıtlarını ve Nothing önyükleme animasyonlarını destekler. Android 15 Beta programına ilişkin tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Üst düzey güvenlik önlemleri

Android 15, akıllı telefon güvenliğine ilişkin bir dizi yeni önlemi de beraberinde getiriyor. “Özel Alan” özelliğiyle kullanıcılar, bankacılık ve mesajlaşma uygulamalarını kendi PIN kodları ile koruyabilecek. Bu sayede kişisel verilerinizin kötü niyetli kullanımını önleyebilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonlar, kullanıcıları bağlandıkları ağlar hakkında da bilgilendirecek. Potansiyel veri sızıntılarını önlemek için güvenli olmayan ağlar taranacaktır.

Performans geliştirmeleri

Android 15, akıllı telefonlardaki uygulamaların tekrar tekrar bildirim göndermesini engelleyecek kullanıcı dostu özellikler de sunuyor. Daha düşük bir ton ve azaltılmış bildirimler, kullanıcının dikkatinin dağılmasını ortadan kaldıracaktır. Bluetooth'a özel geliştirilen yeni menü, Android 15 yüklü akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

pil sağlığı

Android 15 ile birlikte akıllı telefonların bataryasında da önemli iyileştirmeler var. Yeni işletim sistemi, akıllı telefonların pil sağlığını kullanıma bağlı olarak detaylı bir şekilde gösterecek.

Hiçbir şey her zaman kullanıcılarına daha iyi bir akıllı telefon deneyimi sunmayı amaçlamaz. Şirket, Android 15 Beta programıyla Nothing Phone sahiplerinin gelecekte daha stabil bir cihaz kullanmasını bekliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu