Güncel Haberler

İkinci Yüz Yüze Kimlik Ekleme: İkinci Yüz Yüze Kimlik Nasıl Eklenir? iPhone'a ikinci bir Face ID ekleme

Günümüzde telefon, bilgisayar gibi akıllı cihazlarda birçok güvenlik yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden biri de Face ID özelliğidir. Apple cihazlarında bulunan Face ID yüz tanıma özelliği, son dönemde piyasaya sürülen iPhone'larla birlikte insanların hayatına girmeye başladı. Bu konu üzerinde yapılan araştırmalarda birçok kullanıcı Face ID'ye ikinci bir yüz eklenmesi konusunu merak ediyor. Face ID'ye başka yüz nasıl eklenir sorusunun cevabı oldukça basit.

Face ID'ye ikinci bir yüz nasıl eklenir?

Face ID, akıllı telefonlar için geliştirilen güvenlik önlemlerinden biridir. Çünkü siz cihazınızın şifresini yazarken herkes onu görebilir ve şifreyi girerek telefonunuza erişebilir. Aynı zamanda diğer bir güvenlik yöntemi olan şablon şifreler de aynı şekilde taklit edilebildiği için ikinci kişiler telefonlara kolaylıkla ulaşabilmektedir. Ancak diğer kullanıcıların telefonunuzun kilidini yüz tanıma ve Face ID işleviyle açmayı taklit etmesi zordur.

Face ID yalnızca ekranınızın kilidini açmakla kalmaz, aynı zamanda telefonunuzdaki diğer birçok uygulama için de güvenlik önlemi görevi görür.

iPhone’a ikinci bir Face ID eklenebilmesi sayesinde akıllı cihaz başka bir kişiye emanet edilebiliyor. Acil durumlarda güvendiği bir tanıdığına veya aile üyesine erişim izni vermek isteyen kişiler, iPhone'a ikinci bir Face ID nasıl eklenir sorusunun cevabını arıyor. Face ID yüzünüzü eklemeye yönelik diğer ayarlar aşağıdaki gibidir:

  • Face ID'ye başka bir yüz eklemek için Ayarlar uygulamasına gidin.
  • Aşağıdaki bölümde Yüz Kimliği ve Parola'ya tıklayın.
  • Bu bölümde istenilen doğrulama şifresi girilir.
  • Daha sonra “Farklı bir görünüm ayarla” seçilir.
  • Bu bölüm standart Face ID kurulum işlemini başlatır.
  • Doğrudan telefonun üst kısmında bulunan TrueDepth kameraya bakın ve yüzünüzü ekran çerçevesine sığacak şekilde tutun.
  • Apple'ın önerdiği gibi yaklaşık 25-50 santimetrelik optimum mesafe korunur.
  • Tarama işlemi tamamlandıktan sonra Devam'a tıklayın.
  • Face ID ayarlarınızı tamamladıktan sonra Son'a tıklayın.

Not: Face ID'ye ikinci bir yüzün eklenmesi, kullanıcıların telefonlarını güvendikleri kişilerle paylaşmalarını kolaylaştırır. İkinci Face ID ayarıyla, telefona erişim izni verilen kişiler, satın alma işlevi de dahil olmak üzere cihaz üzerinde tam kontrole sahip oluyor. Bu nedenle bu özelliği kullanırken dikkatli olmanız ve güvenilir kişilerin Face ID profilini eklemeniz önerilir.

Güvenlik nedeniyle Face ID bilgilerinizi yalnızca güvendiğiniz kişilerle paylaşmanız önemlidir. Bu şekilde iPhone'unuzun güvenliğini ve gizliliğini korursunuz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tuğamiral Zeki Aktürk: Tuğamiral Zeki Aktürk: “Kabul edilemez”
Milletvekili içerideydi... Korkunç kaza!  56 yaşındaki kadın hayatını kaybettiMilletvekili içerideydi… Korkunç kaza! 56 yaşındaki kadın hayatını kaybetti
AK Parti gençlik kolu başkanına bıçaklı saldırı kameraya yansıdıAK Parti gençlik kolu başkanına bıçaklı saldırı kameraya yansıdı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu