Güncel Haberler

Instagram Keşfet Sıfırlama 2024: Instagram Keşfet Nasıl Sıfırlanır? Instagram temizliği araştırıyor

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, algoritmik mantıkla kullanıcılarına çeşitli paylaşımlar sergiliyor. Bu gönderiler Keşfet adlı bölümde görünür. Ancak bazen kullanıcıların karşılaştığı bu paylaşımlar o kişilerin ilgisini çekmeyebilir. Bu durumda kullanıcıların Instagram Keşfet'i sıfırlaması gerekebilir.

Instagram keşfet geri yükleme 2024

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri de Instagram uygulaması olarak biliniyor. Bu uygulamaya üye olan kullanıcılar diğer kullanıcılarla iletişim kurabilir, sayfalarını takip edebilir, video, hikaye, fotoğraf gibi içerikleri paylaşabilirler. Bu uygulama bir algoritma sistemiyle çalıştığı için Keşfet adlı bölümde kullanıcılar çoğunlukla daha önce etkileşime girdiği gönderileri görüyor.

Bu noktada Instagram Keşfet'te neyin görüneceğini belirleyen bir sorunla karşılaşabiliriz. Kullanıcılar geçmişte veya yakın zamanda başka hesaplarla etkileşime girdiyse veya başkalarının gönderilerini beğendiyse, algoritma bu beğenilere ve etkileşimlere göre bu gönderilere benzer içerikleri kullanıcılar için keşfet sayfasında görüntüler. Bazen Instagram kullanıcıları bu Keşfet bölümünde karşılaştıkları içeriklerden sıkılıp Keşfet bölümünü silmek isteyebilirler.

Instagram Keşfet nasıl sıfırlanır?

Sosyal medya platformu Instagram, birçok kişinin kullandığı en popüler uygulamalardan biri olarak biliniyor. Bu uygulamada Keşfet diye bir bölüm var. Bu bölümde kişiler daha önce etkileşimde bulundukları gönderilere benzer gönderileri görür. Kullanıcılar bu gönderileri çok sık gördüklerinde sıkılabilirler ve Instagram Keşfet Sıfırlama IOS işlemini veya Instagram Keşfet Sıfırlama Android işlemini çalıştırarak bu bölümü sıfırlayabilirler.

Bu kurtarma işlemi özellikle akıllı telefonlarda kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle Instagram uygulamasını mobil cihazlarınıza yüklemelisiniz. Peki Android cihazlar için Instagram Keşfet nasıl sıfırlanır anlatacak olursak öncelikle kullanıcı adınız ve şifrenizle Instagram uygulamasına giriş yapmalısınız. Instagram Keşfet'i geri yükleme işlemi iPhone marka akıllı telefonlarda da kolaylıkla yapılabilmektedir. Her iki akıllı telefona da uygulanan yöntem aynıdır. Bu bağlamda Instagram Keşfet’i sıfırlamak için izlenecek adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle mobil cihazlarınızdan Instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Daha sonra Instagram profil sayfanıza gidin.
 • Daha sonra sağ üst köşedeki 3 çizgiye tıklayarak “hareketler” kısmına tıklayın.
 • Açılan ekranda “son aramalar” yazan alana tıklayın.
 • Bu bölümden “Tümünü Temizle” seçeneğine tıkladığınızda Keşfet bölümü sıfırlanacaktır.

Instagram temizliği araştırıyor

Instagram günümüzün en popüler, en çok ziyaret edilen ve kullanılan sosyal medya kanallarından biridir. Instagram kullanıcıları zaman zaman Keşfet bölümünde karşılaştıkları içerikleri görmek isteyebilir ve bu bölümü temizleme ihtiyacı duyabilirler. Instagram Keşfet temizliği IOS çalıştıran cihazlarda çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca Instagram Keşfet temizliği Android işletim sistemli cep telefonlarında birkaç basit adım izlenerek kolaylıkla yapılabilir.

Instagram Keşfet'i temizlemek hem iPhone hem de Android akıllı telefonlarda aynıdır. Kullanıcılar uygulamaya giriş yaparak arama geçmişlerini temizleyebilir veya görmek istemedikleri içerikleri gizleyebilirler.

Instagram'da gezinme sorununu nasıl çözebilirim?

Sosyal medya platformu Instagram'ın en dikkat çeken bölümlerinden biri de Keşfet adlı sayfadır. Bu keşfet bölümünde kullanıcı ilgi alanlarına yönelik içerikler yayınlanır. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar Instagram Keşfet'te görünmesini istemedikleri şeylerin ortaya çıkması sorunuyla karşılaşabilirler. Bu sorundan dolayı Instagram Keşfet durma sorunu sıklıkla gündeme gelebilmektedir.

Sosyal medya platformu Instagram'da kullanıcılar, Keşfet bölümünü ilgi alanlarına göre kolaylıkla düzenleyebiliyor. Bu bağlamda Instagram'ın Keşfet bölümünden istenmeyen gönderileri kaldırmak için izlenecek adımlar genel olarak şu şekildedir:

 • Öncelikle kullanıcıların Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapması gerekmektedir.
 • Daha sonra “keşfet” bölümünü açın.
 • Keşfet bölümünde görünmesini istemediğiniz gönderilerin sağ üst köşesindeki “üç nokta”ya tıklayın.
 • Bu üç noktaya tıkladığınızda “İlgilenmiyorum” seçeneği karşınıza çıkacak.
 • Bu seçeneğe tıkladığınızda istemediğiniz gönderiler artık görüntülenmez.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Akıncı İHA helikopteri nasıl buldu? TÜRKSAT uydusu üzerinden kontrol edilerek 100 metre yüksekliğe kadar dağlara uçtu.Akıncı İHA helikopteri nasıl buldu? TÜRKSAT uydusu üzerinden kontrol edilerek 100 metre yüksekliğe kadar dağlara uçtu.
Barışma teklifini kabul etmediği için bıçaklandı! Kadından sitem sözleri: Adalet adalet değildirBarışma teklifini kabul etmediği için bıçaklandı! Kadından sitem sözleri: Adalet adalet değildir
Başakşehir'de silahlı saldırı! Arabadan indi ve kurşun yağmuru yağdı: Yaralılar vardı.Başakşehir'de silahlı saldırı! Arabadan indi ve kurşun yağmuru yağdı: Yaralılar vardı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu