Güncel Haberler

Instagram'da ortak paylaşım: Instagram'da nasıl paylaşım yapılır?

Instagram'ın ortak paylaşım özelliği sayesinde paylaşılan içerikleri hem kendi profilinizde hem de karşınızdaki kişinin profilinde görüntüleyebilirsiniz. Ancak paylaşımlı paylaşım için diğer etiketlenen kişinin paylaşım isteğini kabul etmesi gerekmektedir. Bu özelliğin özellikle ticari hesaplar için çok faydalı olduğu düşünülmektedir. Ancak Instagram ortak çalışmaya dayalı içerik, işletmelerin ve etkileyicilerin işbirliği yapmak için kullandığı yöntemlerden biri olarak görünürlüğü artırır:

Instagram'da birlikte nasıl paylaşılır?

Instagram'daki ortak paylaşım özelliği, insanlara daha yüksek etkileşim oranı elde etmenin etkili bir yolunu sunuyor. Elbette bu yeni özelliğin tek amacı bu değil. Paylaşmak, sevdiklerinizle paylaşma fırsatı sunarken aynı zamanda iş birliği, sponsorlu içerik ve daha fazlası için oldukça faydalı olan ürün tanıtımına da olanak tanır. Ortak bir gönderi paylaşmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

 • Instagram'a giriş yapın.
 • Reel Yayınla/Oluştur bölümüne erişin.
 • Yüklenecek içerik seçilir ve hazır olduğunda Devam'a tıklayın.
 • Paylaşmadan önce “Kişileri etiketle” butonuna tıklayın.
 • Bu bölümde soldaki “Etiket Ekle” seçeneğini değil “Ortak Çalışanları Davet Et” seçeneğini tıklamanız gerekir.
 • Açılan ekranda “Ortak çalışan davet edin” bildirimi görünür.
 • Bu bildirimin altında, kullanıcı paylaşımı kabul ettiğinde paylaşıma ekleneceğini bildiren bir bilgilendirme mesajı bulunmaktadır. Onay süreci tamamlandıktan sonra hazırlanan gönderi hem kullanıcının hem de etiketlenen kişinin profilinde görünecektir.

Instagram'da ortaklaşa hikaye paylaşımı

Instagram'ın paylaşılan hikaye paylaşım özelliği için hikaye paylaşma bölümünde yapılan etiketleme işlemi, etiketleyenin takipçileri ve etiketlenen kişinin hesabı tarafından görülebilmektedir. Etiketlenen kullanıcıya “Instagram hikayesinde senden bahsetti” şeklinde bir uyarı gönderilecektir. Etiketlenen kişi “hikayeye ekle” butonunu kullanarak aynı hikayeyi profilinde paylaşabilir. Etiketleme işlemi için aşağıdaki adımlar izlenir:

 • Hikaye oluşturulduktan sonra @ sembolü eklenir ve etiketlenecek kişinin kullanıcı adı yazılır.
 • Instagram algoritması otomatik olarak etiketlenecek kişileri ekranda göstermeye başlıyor.
 • Etiketlenen Instagram kullanıcıları, hikayeyi 24 saat boyunca hikayelerine ekleyerek paylaşabilir ve etiketlenen hikayeyi profillerine ekleyebilirler.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'da 1 Mayıs'ta gözaltına alınanlarla ilgili yeni gelişme! 52 kişiye tutuklama talebiİstanbul'da 1 Mayıs'ta gözaltına alınanlarla ilgili yeni gelişme! 52 kişiye tutuklama talebi
Lüks aracın ardından “özel yemek” listesi de gündem oldu! Diyanet beyanıLüks aracın ardından “özel yemek” listesi de gündem oldu! Diyanet beyanı
Bursa Uludağ'da mayıs ayında kar sürprizi!Bursa Uludağ'da mayıs ayında kar sürprizi!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu