Güncel Haberler

İPhone'un iTunes'a etkin olmayan bağlantısı sorunu nedir ve nasıl düzeltilir?

iPhone'unuzun kilit ekranına tekrar tekrar yanlış şifre girerseniz, iPhone'unuz bir güvenlik önlemi olarak devre dışı bırakılacak ve iTunes'a bağlanmanız istenecektir. Bu, parolaların kötü amaçlarla tahmin edilmesini veya kaba kuvvetle kırılmasını önlemek için Apple tarafından geliştirilen bir güvenlik özelliğidir. Apple'ın belirlediği limiti aştığınızda iPhone'unuzda “iPhone devre dışı, iTunes'a bağlanın” uyarısı görünecektir. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar internette “iPhone aktif değil, iTunes'a bağlanın” çözümünü arıyorlar.

iPhone boşta bağlantı sorunu nedir?

iPhone aktif değil, iTunes'a bağlanın sorununu anlamak için sıklıkla “iPhone aktif değil, iTunes'a bağlanın” sorusu sorulur. Bu sorun çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Bu nedenlerden biri de Apple'ın güvenliği artırmak için kilit ekranına eklediği bir güvenlik prosedürüdür. Bu prosedüre göre kullanıcıların ekranda belirtilen alana doğru şifreyi girmeleri gerekmektedir.

Şifrenin yanlış girilmesi durumunda tekrar denemeden önce belli bir süre beklemeniz gerekmektedir. Şifrenin yanlış girilmesi durumunda bu bekleme süresi artar. Bu sorun, belirtilen sınırın ötesinde tekrar tekrar yanlış parola girildiğinde ortaya çıkar.

Bu hatanın bir diğer olası nedeni de etkinleştirme sunucusunun şu anda çalışmıyor olmasıdır. Apple'ın “Sistem Durumu” sayfasındaki “iOS Cihazını Etkinleştir” metni turuncu veya kırmızıya dönerse bu, Apple'ın sunucularında bir sorun olduğunu gösterir.

iPhone iTunes Bağlantısı Bağlı Değil Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Öncelikle iPhone'unuzu yeniden başlatın. Hücresel veri kullanıyorsanız Wi-Fi'ye bağlanın veya tam tersi. Etkinleştirme sunucusuna geçici olarak ulaşılamadığına dair bir uyarı alırsanız birkaç dakika bekleyin. Daha sonra telefonunuzu kapatıp tekrar açarak sorunu çözmeye çalışın. Sorun çözülmezse diğer çözümleri denemelisiniz:

İPhone'u iCloud aracılığıyla geri yükleme

Etkinleştirilmemiş iPhone'lar için bile çözüm budur. Bilgisayar olmadan iTunes'a bağlanın.

Bilgisayarınızdan veya başka bir cihazdan bir tarayıcı açın ve icloud.com adresine gidin. Apple Kimliğinizle giriş yaptıktan sonra “iPhone Bul”a gidin. Burada iPhone'unuzun konumunu görebileceğiniz bir harita açılacaktır. Sol üst köşedeki “iPhone'u Sil” düğmesini tıklayın. Bu işlem, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayacak ve içindeki tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Kurtarma işlemi tamamlandıktan sonra iPhone otomatik olarak yeniden başlatılacak ve “iPhone etkin değil. iTunes'a bağlanın” hatası çözülecektir.

Kurtarma Modunu kullanarak iPhone'u sıfırlama

Bu işlem için bilgisayar ve Lightning kablosu gerekmektedir. Windows kullanıcılarının iTunes'u Microsoft Store'dan indirip yüklemeleri gerekir. Mac kullanıcıları Finder aracılığıyla işlem yapabilir.

Kabloyu bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına, diğer ucunu da iPhone'unuzun şarj bağlantı noktasına bağlayın ve iPhone'unuzu kurtarma moduna alın. Bilgisayar telefonunuzu tanıdığında iTunes'ta “iPhone'un güncellenmesi veya geri yüklenmesi gereken bir sorunu var” uyarısını göreceksiniz. Bu noktada iOS'un son sürümünü indirerek iTunes'u başlatmak için “Geri Yükle” butonuna tıklayın. Sıfırlama işlemi bittiğinde iPhone'unuz açılacak ve Apple ID'nizle giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanına silahlı saldırı!Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanına silahlı saldırı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu