Güncel Haberler

İYİ Parti'den bir istifa daha – Son dakika siyasi haberleri

Kurumsal Parti Politikaları İYİ Niğde Genel Başkanı Leyla Bozkurt partisinden istifa etti. Aralık ayında partinin istifasının ardından yeni kadrolarıyla seçimlere giren İYİ Parti, Niğde Belediyesi belediye başkanlığı seçimlerinde 9 bin 236 oy aldı. İYİ Niğde Partisi Kurumsal Politikalar Genel Başkanı Leyla Bozkurt, istediği başarıyı sağlayamadıklarını belirterek, yaptığı açıklamada istifasını duyurdu.

Bozkurt, açıklamasında, “Bu kadar mücadelenin karşılığı bu olmamalı. Emekler boşa gitti, millet kendi ittifakını kurdu. Meral Hanım'a gerekli cevabı verdi.”

Bozkurt, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Tam 8 yıl önce ülkemizin kötü gidişatını engellemek, gelecek nesillerimizin geleceğini ipotek altına alan bireysel rejimi yıkmak, AK Parti'nin Atatürk düşmanı zihniyetini yıkmak için aktif bir politika başlatmak zorunda kaldım. Atatürk'ü ve Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar korumak. Hiçbir liderin ve siyasi partinin bunları yapmaya gücünün yetmediği bir ortamda sağ ve solla birleşerek alternatif parti olarak İYİ Parti'yi kurduk. başladı, kendini bulma yolunu değiştirdi, kurucu değerlerini yitirdi, tutarsız davranışlar sergiledi, 31 Mart Yereli'ni öven, seçen büyükşehir belediye başkanlarına da teşekkür ederek ciddi hatalar yapan başkanımız Meral Akşener'e teşekkür ederiz. Seçildiği dönemde eleştiri odağı olan yüzde 17 civarındaki oy oranımız bugün yüzde 3,5'e düştü.

Hiçbir zaman insanüstü bir mücadelemiz olmadı ama Türk milleti ittifakını yaptı ve Meral Hanım'a gereken cevabı verdi. Türk milleti için her zaman umudun olduğunu kanıtladı. Bugünden itibaren aktif siyasi hayatıma son verecek olsam da AK Parti'yi bitirecek her türlü hamlenin yanında olacağım ve destekleyeceğim. Atatürk'ün izinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığı ve şanlı Türk bayrağımızın ilelebet dalgalanması için vatandaşlık görevimi yerine getireceğim ve bu rüzgara oyla da olsa destek vereceğim. “Eğer hakkım varsa, bu kutlu davada birlikte yürüdüğüm dostlarıma ve meslektaşlarıma hayırlı işler diliyorum, siz de beni affedin.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu