Güncel Haberler

Pinterest nedir? Pinterest nasıl kullanılır?

Pinterest dünya çapında milyonlarca üyeye sahiptir ve birçok ülkede aktif olarak kullanılmaktadır. Pinterest'in en çok üyeye sahip olduğu ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya gibi Batı Avrupa ülkeleridir. Pinterest bugün Türkiye'de popüler bir sosyal medya platformu haline geldi. Özellikle dekorasyon, çiftçilik, moda ve yemek gibi konulara ilgi duyan üyeler, Pinterest'teki içeriklerden ilham alarak yeni fikirlerini diğer üyelerle paylaşabiliyor.

Pinterest nedir?

Pinterest, görsel paylaşım amacıyla kullanılan, pek çok farklı ilgi alanına göre kategorilere ayrılmış bir sosyal medya platformudur. Pinterest kelimesinin Pin (tahtaya sabitlemek) ve Interest (ilgi çekici şey) kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulduğu düşünülüyor. Beğenilip panoya sabitlenen görseller panolarda istenilen şekilde kategorilere ayrılarak diğer kullanıcıların kullanımına sunulur. Pinterest ayrıca küçük ölçekli video ve GIF paylaşımına da olanak tanır. Pinterest sayesinde üyeler ilgilendikleri fotoğraf ve videoları başkalarıyla paylaşabilmektedir. Paylaşılan görseller, ilgi alanlarına göre anahtar kelimeler kullanılarak Pinterest'in görsel arama özelliği ile başkaları tarafından keşfedilebilir.

Pinterest ne yapar?

Pinterest, dekorasyon, tarım, moda, evcil hayvan, yemek gibi konulara ilgi duyan kullanıcılara ilham vererek yeni fikirler geliştirmelerine yardımcı oluyor. Platformdaki görseller kategorilere göre diğer kullanıcılarla paylaşılabilmektedir.

Ayrıca pek çok firma ve markanın Pinterest platformu üzerinden görsel, video ve diğer içerikleri paylaşarak müşterilerine ulaştığı biliniyor. Bu nedenle Pinterest, kullanıcılarına dijital pazarlama hizmetleri de sunmaktadır. Google verilerine göre kullanıcıların Pinterest duvar kağıtları hakkında birçok soru arattığı tespit edildi. Bu sayede kişiler beğendikleri görselleri indirerek sürekli görülebilecekleri alanlarda kullanıyorlar.

Pinterest nasıl kullanılır?

Platforma üye olduktan sonra ilgi alanlarınıza göre panolar oluşturabilirsiniz. En popüler görseller bu panolara sabitlenmiştir. Kullanıcılar ayrıca arkadaşlarını veya panolarını beğendikleri kişileri takip edebilirler. Panoya daha fazla resim ekleme işlemine sabitleme denir.

Resimlerin yanında kırmızı bir buton bulunmaktadır. Bu butona tıkladığınızda resim karta eklenir. Bu fonksiyon sayesinde her ilgi alanına yönelik yeni bir pano oluşturulabilir ve bu panoya konuyla ilgili görseller eklenebilir. Başkaları tarafından paylaşılan pinlerin altına notlar veya yorumlar bırakarak da diğer kullanıcılarla etkileşime girebilirsiniz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan İsrailli bakanın atanmasına tepkiAK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu'ndan İsrailli bakanın atanmasına tepki
Naci Görür'ün İstanbul depremiyle ilgili korkutan sözleri “Şaka değil”
Dicle Elektrik'ten elektrik kesintisi taleplerine yanıt!  Dicle Elektrik'ten elektrik kesintisi taleplerine yanıt! “Hizmetimiz kesintisiz devam ediyor”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu