Güncel Haberler

Word'de bir sayfayı ikiye bölme: Word'de bir sayfayı ikiye nasıl bölerim?

Microsoft Word uygulaması, okumayı ve yazmayı kolaylaştıracak birçok özellik sunan bir metin düzenleyicisidir. Word ayrıca sayfayı ikiye bölme işleviyle metinleri tek bir sayfada iki bölüm halinde sunabilir.

Word'de yeni bir belge oluşturulduğunda, boş belge yazdırma düzeninde varsayılan ayarlarla açılır. Bu düzende içerik genel olarak sol üstten sağ alta doğru bir bütün olarak düzenlenir. Bu tüm formatlar için geçerli olmadığından bazı durumlarda değiştirmeniz gerekebilir. Bu gibi durumlar için Word'de sayfayı ikiye bölme işlevi araştırılıyor.

Word'de bir sayfa ikiye nasıl bölünür?

Bir Word sayfasını ikiye bölmek aynı anda iki sayfaya yazmanıza da olanak tanır. Bu aracı kullanmanın artıları ve eksileri vardır. Word sayfayı ikiye bölerse sayfadaki yazı tipi boyutu küçülür. Bu durum okuma, yazma ve düzenleme gibi işlemleri zorlaştıran bir durumdur. Ancak bazı kullanıcılar için iki sayfayı yönetmek işleri kolaylaştırabilir. Word’de sayfayı ikiye bölmek isteyenler aşağıdaki adımları izlemelidir:

  • Microsoft Word'ün üst menüsünde “Sayfa Düzeni” seçeneğini seçin.
  • “Sayfa Düzeni”ne girdikten sonra “Sütunlar” sekmesine tıklayın.
  • “Sütunlar” sekmesine ulaştığınızda; Ekranda “Bir”, “İki”, “Üç”, “Sağ” ve “Sol” gibi seçenekler belirir.
  • Bu seçeneklerden “İki” sekmesine tıklayın.
  • “İki” dışındaki “Sağ” ve “Sol” seçenekleri de sayfayı ikiye böler. Ancak bu seçeneklerin hiçbiri sayfayı tam orantılı olarak ikiye bölmez.
  • Sayfa orantılı olarak ikiye bölünecekse “Sütunlar” bölümünün altında “Diğer Sütunlar” bölümüne girin.
  • Yani görüntülenen kutudaki sütun sayısı “2” olarak ayarlanmıştır. Uygulama noktası tercihinize göre “belgenin tamamına” veya “bu noktadan itibaren” olarak ayarlanabilir. Son olarak isterseniz “Araya satır ekle” kutusunu işaretleyin ve her iki sayfanın arasına bir satır ekleyin.

Bu adımları izleyerek bir Microsoft Word sayfası pratik olarak ikiye bölünebilir. Ancak aynı prosedürleri uygulayarak 3'e, 4'e, 5'e… gerektiği kadar sayfaya bölmek mümkündür.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Köpeğe çarpmamak için manevra yaptı ve araba sete uçtu!Köpeğe çarpmamak için manevra yaptı ve araba sete uçtu!
Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazetede yayımlanır.Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazetede yayımlanır.
İzmir'de yasaklı cins köpeklere korku!  Tepki gösterenlere "Bu işler böyle yürüyor amca" Dedi!  10 dakika sonra...İzmir'de yasaklı cins köpeklere korku! Tepki gösterenlere ise “Doğru amca!” dedi. 10 dakika sonra…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu