Güncel Haberler

X'te (Twitter) videoların otomatik oynatılmasını devre dışı bırakın: X'te (Twitter) videoların otomatik oynatılması nasıl devre dışı bırakılır?

İnternet dünyasında ortaya çıkan yenilikler, kullanıcıların multimedya deneyimini daha da geliştirmeye odaklanıyor. Elon Musk tarafından satın alınan ve X adı verilen isim değişikliğiyle Twitter platformu, bazı özellikleri ve geliştirmeleriyle dikkat çekiyor. Bu yeni iyileştirmeler arasında otomatik video oynatmanın kapatılması da yer alıyor. X (Twitter), kullanıcılara videoların otomatik oynatılmasını devre dışı bırakma olanağı sunar. Bunu duyan kişiler, “X (Twitter)'da videoların otomatik oynatılması nasıl durdurulur?” sorusunun cevabını arayın.

X'te (Twitter) otomatik oynatılan videolar nasıl kapatılır?

X (Twitter), her geçen gün platformunu geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. X, kullanıcılarına birçok alanda pek çok özellik sunarken aynı zamanda insanların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yeni özellikler üzerinde de çalışmaya devam ediyor.

X (Twitter)'da otomatik video oynatma özelliği nasıl devre dışı bırakılır sorusunun cevabı soruluyor. Çünkü günümüzde çoğu kullanıcının, tanımlanmış hücresel İnternet paketlerinin hızla tükenmemesi için otomatik video oynatma işlevini kullanmasının bir anlamı yok. Twitter ya da diğer adıyla X'in üyelere sunduğu işlevsellik sayesinde videoların otomatik oynatılması kolaylıkla kapatılabiliyor. Ayrıca X (Twitter), videoların otomatik oynatılmasını devre dışı bırakmak yerine, otomatik oynatma özelliğini yalnızca Wi-Fi bağlantısı olan yerlerde kullanmanıza olanak tanır. Videonun X'te (Twitter) otomatik oynatılmasını durdurmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

X'te (Twitter) videoların otomatik oynatılmasını devre dışı bırakın

  • Twitter web sitesi açılıyor ve ana ekranın sol tarafında yer alan “Diğer” seçeneğinden “Ayarlar & Gizlilik” bölümüne gidin.
  • Ayarlar ve Gizlilik bölümünde “Erişilebilirlik, Görüntüleme ve Diller” seçeneğine gidin.
  • Erişilebilirlik, Görüntüleme ve Diller bölümünde “Veri Kullanımı” seçeneğine tıklayın.
  • Veri Kullanımı bölümünde “Otomatik Oynat”ı seçin.
  • Ekranda iki seçenek beliriyor: “Hücresel veride veya Wi-Fi'de” ve “Asla”.
  • Tercih edilen seçenek seçilir ve otomatik oynatma kapatılır. Otomatik oynatılan video özelliğini tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız “Asla” seçeneğini seçin.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Edanur çukura düşerek hayatını kaybetti!Edanur çukura düşerek hayatını kaybetti!
Testi “Sarhoş Müşteri” Testi: Taksi Şoförünün Zor Anları Saniye Saniye Kameralara Kaydedildi!
2028 Başkan Adayı Açıklandı: Dikkat!  Geliyor...2028 Başkan Adayı Açıklandı: Dikkat! Geliyor…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu