Güncel Haberler

iPhone Flaş Bildirimini Açma veya Kapatma: iPhone'da Telefon Çaldığında Flaş Nasıl Açılır?

Dünya çapında çok sayıda kullanıcıya hitap eden iPhone, pek çok model seçeneğine sahip. iPhone, boyut, ağırlık, renk şeması vb. Farklı tasarımlara sahip olup kişisel tercihlere hitap ederken aynı zamanda birçok farklı özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. iPhone, Touch ID ve Face ID gibi teknolojik özelliklerinin yanı sıra arayüzüyle de günümüz teknolojisinde kendine yer bulan niteliklere sahip. iPhone kullanıcıları, telefonlarının pek çok farklı özelliğinden yararlanıyor ve bu özellikler, telefon sahiplerinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. iPhone sahiplerinin hayatını kolaylaştıran özelliklerden biri de bildirim ışığı. iPhone'un en popüler özelliklerinden biri telefon çaldığında flaşın devreye girmesidir.

İPhone'da telefon çaldığında flaş nasıl açılır?

LED flaş, çok sayıda gelen bildirim için kullanılabilecek farklı ayarlara olanak tanır. Bu ayarlar, telefonun sizi hem ses hem de ışıkla uyarmasını sağlar ve bazı durumlarda dikkat etmenize yardımcı olur. iPhone flaş bildirimini açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor:

  • Ayarlar bölümüne gidin.
  • Erişilebilirlik seçeneğine tıklayın.
  • Ses/video seçeneği seçilir.
  • Uyarılar için LED Flaş etkinleştirildi. Bu sayede telefon çaldığında veya herhangi bir bildirim geldiğinde arkadaki ışık yanıp sönecektir. Aynı bölümde “Sessiz modda flaş” seçeneği seçildiğinde telefon sessiz kaldığında flaş yanıp sönecektir. “Kilit açıldığında LED flaş” seçildiğinde, telefonun kilidi açıldığında flaş yanıp sönecektir.

iPhone LED flaş uyarılarını açın

iPhone, arka taraftaki kamera merceğinin yanındaki LED ışığını yakıp söndürebilir. Yine iPhone'da LED flaş uyarıları almak için:

Ayarlar > Erişilebilirlik > Ses ve Video'ya gidin, “Uyarılar için LED Flaş”ı açın. iPhone sessiz durumdayken LED ışığının yanıp sönmesini istemeyenler için “Sessiz modda flaş” kapalı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Okul müdürünü vurup video paylaştı!  Okul müdürünü vurup video paylaştı! “Onu başından vurdum”
    Lancome, Calvin Klein ve Hugo Boss parfümleri ŞOK'a geliyor!  ŞOK 8 Mayıs 2024 tarihli güncel ürünler kataloğu Lancome, Calvin Klein ve Hugo Boss parfümleri ŞOK'a geliyor! ŞOK 8 Mayıs 2024 tarihli güncel ürünler kataloğu
Yıllardır akciğerini çantasında taşıyor!  Herkesi uyardı: Yıllardır akciğerini çantasında taşıyor! Herkesi uyardı: “Lütfen bunu yapmayın”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu