Güncel Haberler

QR Code (QR Code) Oluşturma: QR Code (QR Code) nasıl oluşturulur? Ücretsiz QR Kodu Oluşturma (QR Code)

QR kod veya QR kod tarama sistemi sayesinde kişiler istedikleri bilgiye daha hızlı ulaşabilmektedir. Günümüzde bu kodlar televizyon, gazete gibi mecralarda da karşımıza çıkmaktadır. QR kodu oluşturma işlemi son derece basittir. QR kod olarak da bilinen bu kodlar, ortalama 4 bin karakter ve özel karakter ve noktalama işaretlerini içeren 7 bin rakamı saklama kapasitesine sahip.

QR Kodu Oluşturma (QR Kodu)

QR kod adı verilen sistem artık hem sosyal hayatta hem de çalışma hayatında birçok kişi tarafından yaygın olarak kullanılıyor. QR code adı verilen sistem bir nevi barkod gibi karşımıza çıkıyor. Dijital bir cihaz aracılığıyla okunabilen bu kodlar, okunan bilgiyi çok sayıda piksel halinde kare şeklinde bir ızgarada saklama özelliğine sahiptir. Çeşitli QR kodu oluşturma araçlarıyla herkes bu kodu hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilir.

Günümüzde ziyaret edilen web sitelerinden ödeme sistemlerine, coğrafi lokasyonlardan telefon numaralarına kadar pek çok farklı bilgiye ulaşmak için QR kodlar kullanılıyor. Bu noktada QR kod (QR code) nasıl oluşturulur sorusu gündeme gelebilir. QR kodları oluşturmak için çeşitli QR kodu (QR kodu) oluşturucu araçlar kullanılır. Bu araçların bir kısmı ücretli olarak kullanılabilirken, bir kısmı da ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

QR kodu (QR kodu) nasıl oluşturulur?

QR kod oluşturma araçlarını (QR code) kullanarak kendi QR kodunuzu hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Günümüzde iki farklı QR kodu türü vardır: statik ve dinamik. Statik olarak adlandırılan QR kodlar, oluşturulduktan sonra tekrar değiştirilemeyecek özelliğe sahiptir. Dinamik olarak adlandırılan QR kodlar istenildiği zaman kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Dinamik kodları da düzenleyebilirsiniz.

QR kod oluşturulmasına olanak sağlayan birçok farklı site ve araç bulunmaktadır. İngilizcede Quick Response olarak bilinen QR kodu oluşturmak için izlenecek adımlar kısaca şu şekildedir:

  • QR kodları oluşturmak için farklı servis sağlayıcılar kullanılır. Günümüzde birçok farklı QR kod oluşturma hizmeti mevcuttur.
  • QR kodu oluşturmak için Güvenilir Servis sağlayıcıyı seçtikten sonra veri formatı türlerinden birini tercih etmelisiniz.
  • Daha sonra yükleme seçilen veri formatına göre gerçekleştirilmelidir.
  • QR kodları genellikle farklı bilgileri içerecek şekilde oluşturulur.
  • Son adımda oluşturulan QR kodunu indirmeniz gerekiyor. Oluşturulan kodu PDF, PNG gibi birçok formatta indirebilirsiniz.

Ücretsiz QR Kodu Oluşturma (QR Code)

QR kodlar günümüzde pek çok farklı alanda kullanılan ve istenilen bilgiye kolaylıkla ulaşmayı sağlayan kodlar olarak bilinmektedir. İnsanlar çeşitli QR kod oluşturma programları ve araçlarını kullanarak kendi QR kodlarını kolaylıkla oluşturabilirler. Günümüzde bazı siteler QR kod oluşturma işlemi için ücret talep ederken, bazıları da QR kod oluşturmaya ücretsiz izin veriyor.

Ücretsiz QR kodları oluşturmak için çeşitli web sayfaları ve programlar mevcuttur. İnternette aradığınızda ne buluyorsunuz? Güvenilir Web siteleri veya QR kod oluşturma araçları arasından seçim yapabilir ve verileriniz için bir QR kodu oluşturabilirsiniz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Naci Görür dedi ki Naci Görür, “Mutlaka olacak” dedi ve Marmara'yı uyardı: 7,5 büyüklüğünde deprem olacak!
Öğrencisinin hayatını böyle kurtardıÖğrencisinin hayatını böyle kurtardı
Düğün salonunun tavanı çöktü!  Yaralılar varDüğün salonunun tavanı çöktü! Yaralılar var

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu