Güncel Haberler

Trump, şirketindeki hisselerin çöküşü nedeniyle en zengin 500 kişi listesinden düştü

Eski başkan, varlıklarının Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne dahil edilmesi için gereken 5,8 milyar doların altına düşmesi nedeniyle listeden çıkarıldı.

REKLAM

Eski ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya holding şirketinin değerinin düşmesinin ardından dünyanın en zengin 500 kişisi listesinden çıktı.

Eski başkan, varlıklarının Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne dahil edilmesi için gereken 5,8 milyar doların altına düşmesi nedeniyle listeden çıkarıldı.

Forbes Zenginler Listesi'ne göre Trump'ın toplam servetinin 4,8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor ve dünyada 659'uncu sırada yer alıyor.

Sadece birkaç gün önce Trump, George Soros, Mark Cuban, Giorgio Armani, Reed Hastings ve Bernie Marcus'un önünde Bloomberg endeksinde ilk 300'de yer alıyordu.

Cumhuriyetçilerin başkan adayı olacağı kesin olan Trump'ın serveti, bu yıl Trump Medya ve Teknoloji Grubu'ndaki (TMTG) 78,75 milyon, yani en az %58 hissesi sayesinde arttı.

TMTG, Digital World Acquisition Corp. Mart ayının sonlarında birleşti ve DJT kodu altında işlem görmeye başladı.

TMTG hisseleri 26 Mart'ta gün içi en yüksek seviyesi olan 79 dolara ulaşarak Trump'ın hisselerinin değerini yaklaşık 6,3 milyar dolara çıkardı. Ancak hisse senedi pazartesi günkü kapanış itibarıyla %53 düşüşle yaklaşık 37 dolara geriledi ve Trump'ın pozisyonunun değeri de iki hafta içinde 3,3 milyar dolar düşerek yaklaşık 2,9 milyar dolara geriledi.

Birleşme sonrası satın almaların ilk dalgası sırasında şirketin piyasa değeri zirve noktasında yaklaşık 11 milyar dolara yükseldi ve bu da onu Paramount, Etsy, Hasbro, American Airlines veya Ralph Lauren'den daha değerli hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu