Güncel Haberler

Türk şirketleri artık YandexART'ın sinir ağıyla görsel oluşturabilecek – TEKNOLOJİ

YandexART ile firmalar, yapay zeka sayesinde tanıtım faaliyetleri ve sosyal medya hesapları için görsel üretebilecek, tasarım değişiklikleri yapabilecek ve illüstrasyonlar oluşturabilecek.

Ayrıca YandexART'a bir API üzerinden erişerek rendering'i çeşitli web hizmetlerine ve uygulamalara entegre edebilecekler. Sinir ağı, Türkiye dahil dünya çapındaki şirketlerin kullanımına İngilizce olarak sunuluyor ve ücretsiz olarak test edilebiliyor.

Bugüne kadar birçok firma YandexART'ı kapalı önizleme modunda deneme fırsatı buldu. Örneğin büyük bir perakende zinciri, hediye kartları için benzersiz bir tasarım oluşturmak üzere YandexART'ı test ediyor. Şirketin müşterileri, metin sorgulaması yoluyla kendi hediye kartı tasarımlarını seçebiliyor.

YandexART, Yandex ürünlerinde de kullanılabilir. YandexART, kullanıcıların resim ve videolar oluşturup fotoğraflarını geliştirebilecekleri bir uygulama olan Shedevrum'un temelini oluşturuyor. Yandex Ads müşterileri, yapay zeka tarafından oluşturulan görsellerle benzersiz reklamlar oluşturabiliyor.

YandexART, önce kullanıcının sorgusuna göre görseller üreten, ardından görselin çözünürlüğünü ve ayrıntılarını iyileştiren bir yayılma modelini temel alır. Bu şablon daha gerçekçi ve ayrıntılı grafikler oluşturmanıza olanak tanır.

Yandex uzmanları, görüntü çıktısının kalitesini artırmak için YandexART modelinde ince ayarlar yapmaya devam ediyor. Bunun için sinir ağı birden fazla görüntüyü (örneğin bir çaydanlık) inceler ve istekleri en iyi karşılayanları belirler. Bu, nesnelerin daha iyi ayırt edilmesine ve özellikle iş odaklı kullanım durumları için önemli olan sinir ağının işlemlerinin hızlandırılmasına yardımcı olur.

Medium'da yayınlanan makalede YandexART model eğitiminin kalitesi ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Erişim yeni Yandex Foundation Models hizmeti aracılığıyla sağlanıyor

YandexART, Yandex Temel Modelleri adı verilen yeni bir bulut hizmetinin parçası olarak mevcuttur. Bu hizmet, metin oluşturma ve anlamsal arama işlevleriyle entegrasyon için YandexGPT gibi birden fazla makine öğrenimi modelini entegre edebilir. Şirketler tüm bu sinir ağlarına birleşik bir arayüz üzerinden erişirken, bulut sağlayıcının ekibi de altyapı desteğini yönetiyor.

Yandex Temel Modelleri ile birden fazla verimli yapay zeka modelini aynı anda kullanarak iş ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Örneğin reklamlarınız için metinleri YandexGPT API üzerinden, görselleri ise YandexART API üzerinden oluşturabilirsiniz.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu