Güncel Haberler

Windows 11 Etkinleştirme: Windows 11 nasıl etkinleştirilir? Windows 11 etkinleştirilmezse ne olur?

Windows 10 işletim sistemini kullananlara ücretsiz olarak sunulan Windows 11 sürümü, yepyeni özellikleri sayesinde birçok ayarı daha kolay yapmanıza olanak sağlıyor. Son sürüm ile kullanıcılar cihazlarını kişiselleştirebiliyor, masaüstünü düzenleyebiliyor ve daha birçok ayarı yapabiliyor. Windows 11 sürümü için en önemli gereksinimlerden biri aktivasyon işlemidir. Bu işlemi Windows 11 aktivasyon anahtarınızla yapabilirsiniz.

Windows 11'i Etkinleştirme

Windows 11'i etkinleştirmek için dijital lisans gereklidir. Dijital lisansın yanı sıra Windows 11 ürün anahtarını da bilmek önemlidir. Bu kod toplamda 25 karakterden oluşmaktadır. Cihazınızı dijital lisans veya Windows 11 lisans anahtarı olmadan etkinleştiremezsiniz. Ayrıca, etkinleştirmeden önce kullanıcıların Microsoft hesaplarının cihazlarındaki Windows 11 lisansına bağlı olup olmadığını doğrulaması gerekir. Bunun dışında kullanıcılar Windows 11'i internet üzerinden çevrimiçi olarak veya bir müşteri hizmetleri danışmanıyla iletişime geçerek de etkinleştirebilirler.

Windows 11 nasıl etkinleştirilir?

Windows 11'in etkinleştirilmesi birçok farklı yöntemle kolayca yapılabilir. Başarılı etkinleştirme için dijital lisans veya ürün anahtarı kodu gereklidir. Windows 11 aktivasyonu bu iki üründen biri olmadan tamamlanamaz. Bu noktada pek çok kullanıcının aklına Windows 11 nasıl etkinleştirilir sorusu gelebilir. Windows 11 etkinleştirme sürecinde izlenecek adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikle cihazlarınızdaki “Başlat” menüsüne erişmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra “Ayarlar”a ve “Sistem”e tıklayın.
  • Sistem bölümünde “Etkinleştirme” öğesini göreceksiniz.
  • Aktivasyon kısmına tıkladığınızda ekrandaki talimatları takip ederek aktif hale getirebilirsiniz.
  • Bu noktada Microsoft hesabını dijital lisansla bağdaştırmak büyük önem taşıyor.
  • Hesabın lisansla ilişkilendirilmesi, daha sonraki donanım değişikliklerinde Windows 11'in yeniden etkinleştirilmesini sağlar.

Windows 11 etkinleştirilmezse ne olur?

Windows 11 etkinleştirilmemiş cihazlarda sistemin kullanıcılara sunduğu bazı özellikler tam anlamıyla etkili olamayabilir. Ayrıca kişiselleştirme ayarları gibi önemli ayarlarda da kısıtlamalar olabilir. Bu noktada Windows 11 aktivasyon kodunun nerede bulunacağı sorusu önem kazanabilir. Microsoft mağazasından satın alınan Windows ürününü satın aldıktan sonra kullanıcıların e-posta adresine Windows 11 aktivasyon kodu gönderilmektedir.

Windows 11 yüklemeden önce en son bilgiler için Microsoft'un resmi web sitesini kontrol etmenizi ve bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmanızı öneririz.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eleştirilere şu şekilde yanıt verdi: 'Mantıksız bir olay'Eleştirilere şu şekilde yanıt verdi: 'Mantıksız bir olay'
1 Mayıs'ta polise taş ve sopayla saldıran 27 kişiye gözaltı!1 Mayıs'ta polise taş ve sopayla saldıran 27 kişiye gözaltı!
Haberi Alper Gezeravcı verdi!  Haberi Alper Gezeravcı verdi! “Hazırlıklar tamamlandı” diye duyurdu: “Birkaç ay içinde…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu